• پردیسان ، موسسه اعزام دانشجو
 • تحصیل در ایتالیا
 • تحصیلات
 • تحصیل
 • سوئد
 • قبرس
 • مالتا

 

1- با نظر مثبت خانواده مبنی بر خروج از کشور اقدام به اعزام نمایید. در بیشتر مواقع ویزای شما دانشجویی می باشد و شما با این نوع ویزا در آسیا فقط حق کار دانشجویی دارید که این نوع کارها بسیار سخت پیدا شده و درآمد پایینی دارند از اینرو حمایت کننده مالی شما خانواده هستند ورضایت وتوان مالی آنها شرط اصلی ادامه تحصیل شما می باشد.
دانشجویانی که عازم اروپا هستند با این ویزا هفته ای 20 ساعت حق کار دارند که با توجه به بحران اقتصادی در دنیا پیدا کردن کار مناسب بسیار ضعیف می باشد.

2- با دقت و تحقیق کامل کشور و رشته خود را انتخاب نمایید و در نهایت بابت ارزیابی مدارکتان پس از بازگشت به وزارت علوم و بهداشت مراجعه نمایید.

3- هنگام خروج از ایران حداقل هزینه 2 سال اول تحصیلتان و6 ماه اول زندگیتان رابه همراه داشته باشید. مبالغی که شرکت های اعزام دانشجو به عنوان هزینه های ماهانه زندگی اعلام می کنند شرایط متوسط زندگی دانشجویی در مرکز شهر می باشد و با توجه به نوع زندگی شما در کشور مقصد این مبالغ تغییر می کند. دانشجویانی که با فرد دیگری همخانه می شوند کلیه هزینه های زندگی آنها نصف میشود.

4- از رفتارهای پر خطر بپرهیزید - بهداشت شخصی و اجتماعی را رعایت فرمایید - قوانین و حقوق کشور مقصد را رعایت کنید.
ما در هر کجا ودر هر زمان باید از ارزشها و فرهنگ اصیل ایرانی پیروی نمائیم وملیت خود را حفظ کنیم.

5- از ایجاد فتنه و بی نظمی در دانشگاه و جامعه بپرهیزید - از تشکیل و یا جذب شدن به گروه ها ، حذب ها و تشکل های سیاسی خاص ومخرب بپرهیزید.

6- دانشجویان عزیز چنانچه از داروهای خاصی استفاده می کنند هنگام خروج از ایران داروهای خود را به همراه نسخه رسمی و ترجمه شده پزشک حمل نمایند. از حمل هر گونه داروهای مخدردار ، داروهای روان گردان ، مشروبات الکلی ، مواد مخدر ، عتیقه جات ، جواهرات و پول بیش از 10000 دلار جدا" خودداری نمایند.
از قبول کردن بسته ها و چمدان های افراد غریبه در فرودگاه ها جدا" بپرهیزید.

7- دانشجویانی که با ویزای دانشجویی از ایران خارج می شوند نیاز به بلیط دو طرفه ندارند و تنها آن دسته از دانشجویانی که ابتدا با ویزای توریستی خارج می شوند باید بلیط دو طرفه تهیه نمایند که پس از هماهنگی با شرکت مبلغ برگشت بلیط به آنها عودت داده می شود. کلیه پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی و اکثر پروازهای داخلی از فرودگاه مهرآباد صورت می پذیرد.

8- خدمات مربوط به اخذ ویزای دانشجویی و توریستی به عهده ما می باشد. هرگونه دریافت اطلاعات مربوط به ویزای تجاری ، اقامت ، خرید ملک و ... از سفارت آن کشور گرفته می شود. در ارتباط با خرید منزل ، مغازه و ... با وکیلی مشورت نمایید.

9- حدالامکان از ازدواج با افراد خارجی بپرهیزید و چنانچه مصرانه تصمیم به چنین اقدامی داشتید کلیه آزمایش های مربوط به هپاتیت ، ایدز ، ژنتیک را انجام دهید. با توجه به تفاوت فرهنگ ها و ادیان میان خود و همسر آینده خود دست به چنین اقدامی بزنید.

10- در نگهداری مدارکی همچون پاسپورت ، بلیط و مدارک تحصیلی کوشا باشید. از سپردن مدارک شناسایی خود به افراد غریبه بپرهیزید. تلفن های ضروری مانند اداره پلیس و سفارت ایران در آن کشور را داشته باشید. برای چند روز اول آدرس هتل و یا منزل خود را همیشه به همراه داشته باشید. از تردد در مکان های خلوت و نا امن به صورت انفرادی بپرهیزید.

 

 


با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری

 
 


 

   
   
   
  آدرس دفتر مرکزی : تهران خیابان مطهری - ابتدای مفتح - کوچه مرزبان نامه - پلاک 14 - واحد 7
  تلفنهای تماس : 88318456 , 88323341
  طراحی و پیاده سازی :